SAT Subject Test: Hangisini neden almalısın?

Düzenleme: SAT Subject Test (SAT 2) , 2021 Haziran ayından itibaren kaldırılmıştır. Sadece SAT Reasoning (SAT 1) uygulanmaktadır.

Lise öğrencisici olarak, kolejlere başvurmadan önce almanız gereken standart testlerin bir listesini yapmak yararlı olabilir. ACT ve SAT muhtemelen listenin en üstünde olacaktır ancak bunlara ilaveten bir veya daha fazla SAT subject test almayı düşünebilirsiniz.

Çoğu tercih edilen üniversite, öğrencilerin SAT subject test puanlarını görmek isterken, diğerleri onlara bir gereksinim duymamaktadır. Başlangıç aşamasında, başvurmayı planladığınız üniversitelerin özel kabul gereksinimlerini araştırmak akıllıca olacaktır. İstek listenizdeki kolejlerin bazılarının bu test puanlarını  gerektirdiğini görürseniz, bir sonraki mantıksal soru “Hangi SAT subject testi almalıyım? olmalıdır”

SAT Subject Test Nedir?

Bu testlerin her biri belirli bir konudaki beceri seviyenizi ölçer. Edebiyat, ABD tarihi, İspanyolca, matematik, fizik, kimya ve diğer birçok konuda SAT subject test alabilirsiniz. Hangi testi seçerseniz seçin, testi tamamlamak için bir saat süreniz olacaktır. Aynı günde en fazla üç SAT konu testine girebiilrsiniz.

Hangi SAT Subject Test'i Almalıyım?

Eğer sevdiğiniz bir konunuz varsa, bu konuyla ilgili bir SAT konu testi yapmak iyi bir fikirdir. Örneğin, her zaman fizik derslerinde iyi performans gösterdiyseniz, fizik konusunda SAT subject test alabilirsiniz. Sizin için uygun seçimleri belirlemek üzere SAT konu testi seçeneklerinin tam listesini kontrol etmek için bir dakikanızı ayırın. Bu listeye resmi Collegeboard sitesinden ulaşabilirsiniz.

Seçim yaparken ilgi duyduğunuz dersler tabiki öncelikli olmalıdır ancak, seçeceğiniz ders ile başvurmak istediğiniz bölümün ilgili olması gereklidir. Örneğin Makine Mühendisi olmak isteyen adayın SAT Biyoloji Subject Test alması yanlış olacaktır. Eğitim danışmanlarımız size bu konuda ihtiyaç duyduğunuz tüm detsği sunacaktır.

Bu Testlere Hazırlanmak

Hangi SAT konu testinin seçeceğinize karar verdikten sonra, hazırlık çalışmasına başlama zamanı gelmiş demektir. Bir deneme sınavı çözmek, test formatını ve karşılaşacağınız soruların zorluğunu öğrenmenizi sağlar. Bu deneme sınavını çözerken en dikkat etmeniz gereken konu da zaman sınırıdır. Sınavın tamamını çözmek için 60 dakika süreniz olduğundan, bu sınıra da dikkat etmelisiniz.

Deneyimli bir eğitmen ile çalışmaya başladığınızda SAT Subject Test hazırlığı sizin için çok daha verimli olacaktır. Bu durum SAT Reasoning için de geçerlidir. SAT Hazırlık Kursu eğitmenlerimiz, öğrettikleri konularda uzman kişilerdir. En güçlü becerilerinizi daha da güçlendirirken, en zayıf alanlarınızı da geliştirmenize yardımcı olacak stratejiler sunmaktalar. Profesyonel eğitmenlerimiz, seçtiğiniz konulardaki becerilerinizi sergilemek için ihtiyaç duyduğunuz desteği size en verimli şekilde sunar.

Test Prep’de SAT Subject Test Hazırlık kurslarımız, birinci sınıf eğitim, birinci sınıf eğitmen ve etkili çalışma kaynaklarının birleşimidir.

SAT Subjects

Son Blog Yazıları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir