2023’ten başlayarak, uluslararası öğrenciler online SAT sınavı alacaklar

Uzun süredir kağıt ve kalemle yapılan bir üniversiteye giriş sınavı olan SAT, yakında tamamen dijital hale gelecek. 2023’te uluslararası öğrenciler için ve 2024’te ABD’de başlayacak olan yeni online SAT sınavı süresi, üç saatten ikiye inecek, daha kısa okuma bölümleri içerecek ve öğrencilerin tüm matematik bölümü süresince hesap makinesi kullanmasına izin verecek.

Online SAT sınavına evden girebilecek miyiz?

Testler yine bir test merkezinde veya okulda yapılacak, ancak öğrenciler tablet veya dizüstü bilgisayar da dahil olmak üzere kendi cihazlarını veya okulun cihazlarını kullanmak arasında seçim yapabilecekler. Testin arkasındaki kuruluş olan College Board’dan Priscilla Rodriguez, “Dijital SAT’ı almak, vermek daha kolay ve daha alakalı olacak, eğitimcilerden ve öğrencilerden gelen girdilerle, onların gelişen ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiğimizden emin olmak için uyum sağlıyoruz.” dedi.

College Board , öğrencilerin üç saatlik kesintisiz internete ve güce erişebilmeleri konusundaki endişeleri nedeniyle daha önce evde dijital bir test sunma planlarını rafa kaldırmıştı. Öğrencilerin geniş bant erişimi , özellikle kırsal ve düşük gelirli bölgelerde, pandemi boyunca sürekli bir mücadele olmuştur. Yeni SAT, otomatik kaydetme özelliği ile birlikte tasarlanacak, böylece öğrenciler yeniden bağlanırken  çalışmalarını, cevaplarını veya zamanlarını kaybetmeyecekler.

Son Bilgiler

Tüm bunlar, üniversiteye kabul sürecinde başka bir üniversite giriş sınavı olan SAT ve ACT‘nin uygunluğunun sorgulanmasıyla ortaya çıkıyor. Ulusal Adil ve Açık Test Merkezi’ne göre , 1.800’den fazla ABD koleji, 2022 sonbaharında kayıt yaptırmak için başvuran öğrenciler içinden zorunlu olarak bir test puanı istemiyor. Bu okullardan en az 1.400’ü test politikalarını 2023 sonbaharına kadar uzattı. Önemli Not: ABD’de lise okuyan öğrenciler ile kendimizi bir tutmamalıyız. ABD üniversitelerinin vatandaşlarına açtığı kontenjan ile uluslararası öğrencilere açtığı kontenjan bir değildir. Bu sebeple SAT sınavlarına girmeniz önemlidir! Yine de, SAT ve ACT, Amerikan lise sisteminde köklü bir sınavdır. Ondan fazla eyalet , sınavlardan birinden skorunuzun olmasını gerektiriyor ve pandemiden önce 10 eyalet ve Washington DC, College Board ile öğrencilerine okul günü (ABD’de okullarda hafta içi yapılan SAT sınavı) boyunca testi ücretsiz olarak sunmak için sözleşmeler yaptı.
dijital sat paper sat

Son Blog Yazıları

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir