SAT Reasoning Özel Ders

sat reasoning özel ders istanbul ankara izmir turkey.Yeniden tasarlanmış olan ‘’yeni’’ SAT ( New SAT ), Mart 2016’da ABD’de ve Mayıs 2016 da, Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın geri kalanında başlatılmıştır. SAT sınavının bazı bölümleri aynı kalsa da, testin çoğunluğu farklılaştırıldı. Genel olarak SAT Reasoning Test, kural ve formüllere dayalı sorulardan gerçek dünyada kullanacak içeriklerin olduğu soru tiplerini içermeye başladı.

Yeniden tasarlanan SAT Reasoning 2400 yerine 1600 puan üzerinden değerlendirilmeye başladı. Essay, artık zorunlu değil, isteğe bağlı olmuştur. Öğrencilere essay yazmaları için 50 dakika süre verilmektedir ve yanlış cevap artık doğruyu götürmemektedir. Eski SAT Reasoning’de yapılan her yanlış 0,25 puanınızın kaybına sebep olurken, yeni SAT artık puan kaybetmenize izin vermiyor. Değişikliklerin duyurulduğu ilk günden itibaren SAT Özel Ders olarak çalışmalara başlamış bulunmakta ve öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda tüm SAT Kursu materyallerimizi hazırlamış bulunmaktayız. Bu sayede yeni sisteme en kolay şekilde adapte olmanızı istiyoruz.

SAT Reasoning Neleri Kapsamaktadır?

SAT Reasoning Testi uzun bir sınavdır (üç saat kırk beş dakika) ve üç ana bölümden oluşur. Bu ana bölümler, SAT Matematik, SAT Reading ve SAT Writing & Language’dir.

Kanıta Dayalı Okuma ve Yazma puanınızın yarısı, yeni SAT Reading Testi’nden gelir ve beş pasaj üzerinden yayılmış 52 soruyu cevaplamanızı gerektiren 65 dakikalık bir testtir. Sorular, her bir şeyi, bağlamdaki kelimelerin anlamını belirlemekten, bir yazarın bir ayrıntıyı, bir grafik üzerinde bilgi saptamak için tüm pasajın ana fikrini bulmaya karar vermesine karar vermenizi isteyecektir. Her bir pasaj 500 ila 750 kelime arasında değişir ve 10 veya 11 soruya sahiptir.

SAT Writing & Language sınavı, tamamlanması için 35 dakikanız olan 44 çoktan seçmeli sorudan oluşur. Sorular, dilbilgisi ve stil bilgisi konularını test etmek için tasarlanmıştır. SAT Writing & Language soruları çeşitli gramer ve stilistik konular hakkında sorular sormaktadır.

SAT Matematik Testi, problem çözme, modelleme, araçları stratejik olarak kullanma ve cebirsel yapı kullanma üzerinde durularak bir dizi matematik uygulamasını kapsamaktadır.

TestPrep SAT Reasoning Kursu Neden Tercih Edilmelidir?

Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin heveslerini anlayabiliyoruz. Kuzey Amerika ve Avrupa dahil bir çok ülkede geçerli olan SAT Sınavı, öğrencilere yeteneklerini gösterme fırsatı verir. Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu zamanda yanlarında olup, onlara her konuda yardımcı olmaktayız. Başından sonuna kadar yıllarca süren bu süreçte, istedikleri her zaman öğrencilerin yanında olmaktayız. SAT Reasoning Özel Ders alarak kısa sürede skorlarınızı yükseltmenizin önünü açıyoruz.

0/5 (0 Reviews)

3 thoughts on “SAT Reasoning Özel Ders”

  1. Sizin sayenizde 2018 Mayıs SAT skorum 1510 geldi. 1300 ile başladığım bu yolculukta 1500 puanı geçmek bana imkansız geliyordu. Test Prep’e sonsuz teşekkür ederim. Her şeyi size borçluyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir