SAT Biyoloji Özel Ders

sat biyoloji özel ders istanbul izmir ankara türkiye.

SAT Biyoloji Subject Test, Ekolojik Biyoloji (Biology E) ve Moleküler Biyoloji (Biology M) olarak ikiye ayrılmaktadır. Biyoloji bilimi ile alakalı bölümlerde okumak isteyen öğrencilerin kayıt olduğu bu sınav, temel lise bilgilerini sınamaktadır. SAT Biyoloji Özel Ders, uzman eğitim kadromuz ile verilmektedir. Birlikte çalıştığımız öğrencilerin SAT Biyoloji Sınavı puanları en düşük 760 olmuştur.

SAT Biyoloji Özel Ders Öncesi Bölüm Seçimi

SAT Biology Ecological (Biology-E), biyolojik toplulukları, popülasyonları ve enerji akışını içerir. SAT Biology Molecular (Biology-M), biyokimyaya, solunum ve fotosentez gibi hücresel yapı ve süreçlerine yönelmiştir.

  • Biyolojik topluluklar, toplumlar ve enerji akışı hakkında daha rahat bir şekilde soruları yanıtladığınızı düşüyorsanız Biyoloji E’ye girin.
  • Biyokimya, hücresel yapı ve solunum ve fotosentez gibi süreçler hakkında daha rahat bir şekilde soruları yanıtladığınızı düşüyorsanız Biyoloji M’ye girin.
  • Test gününde seçmeyi düşündüğünüz test için cevap formunuzda uygun çevreyi doldurarak Biyoloji E veya Biyoloji M seçimini belirtin. Testin doğru bir şekilde puanlanması için test gününde Biyoloji E’yi veya Biyoloji M’yi cevap formunuza göstermelisiniz.
  • Her iki testi de aynı test tarihinde alamazsınız, ancak test tarihlerini iki farklı test tarihinde alabilirsiniz.
İÇERİKYAKLAŞIK SORU YÜZDESİ
EM

Hücresel ve moleküler biyoloji

  • Hücre yapısı ve organizasyonu, mitoz bölünme, fotosentez, hücresel solunum, enzimler, biyosentez, biyolojik kimya
%15%27

Ekoloji

  • Enerji akışı, besin döngüleri, nüfus, topluluklar, ekosistemler, biyomlar, koruma biyolojisi, biyoçeşitlilik, insan müdahalesinin etkileri
%23%13

Genetik

  • Mayoz bölünme, Mendel genetiği, kalıtım modelleri, moleküler genetik, nüfus genetiği
%15%20

Organizma biyolojisi

  • Organizmaların yapısı, fonksiyonu ve gelişimi (bitki ve hayvan vurgulu), hayvanların davranışları
%25%25

Evrim ve çeşitlilik

  • Yaşamın kökeni, evrimin delilleri, evrim modelleri, doğal seleksiyon, türleşme, organizmaların sınıflandırılması ve çeşitliliği
%22%15

SAT Biyoloji özel ders, sizi başarıya taşır. Temel konulara odaklanan kurs, yukarıda belirtilen konularda eksiğinizin kalmamasını sağlar. Bu sayede iyi bir skor elde etmenizi garanti altına alıyoruz. Kapsamlı şekilde işlenen konular ile SAT özel ders, sizi 800 puana taşımaktadır. Öğrencilerin akademik hayatında çok önemli bir yere sahip olan SAT sınavı, tecrübeli kişilerce verildiği zaman kısa sürede fayda sağlamaktadır. SAT Reasoning ve diğer SAT Subject Test Özel Ders almak isteyen öğrenciler, ders sayfalarını ziyaret edebilir.

0/5 (0 Reviews)

2 thoughts on “SAT Biyoloji Özel Ders”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir